ΠΑΟ-Ατρόμητος 1-1 Μπρίτο, Γκοβού (live σχολιασμός)

Σχολιάστε την εξέλιξη του αγώνα Παναθηναϊκού-Ατρόμητου στο ΟΑΚΑ.
+/- Δείτε περισσότερα

TA ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ LIVE ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ SPORT-FM.GR

93΄Λήξη της αναμέτρησης.

89΄Κίτρινη κάρτα στον Σισέ που κλότσησε την πινακίδα.

84΄ Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Αποχώρησε ο Τάτος και έδωσε την θέση του στον Μελισσά.

84΄ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πετρόπουλος πέρασε στη θέση του Γκοβού.

83΄ Κίτρινη κάρτα στον Τάτο για σκληρό μαρκάρισμα στον Σπυρόπουλο.

82΄ Καλή σέντρα του Γκοβού από δεξιά, δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή ο Κατσουράνης που κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι.

78΄ Άλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον μπήκε στη θέση του Καραγκούνη.

77΄ Κίτρινη κάρτα στον Σιμάο για μαρκάρισμα στον Σαρμιέντο.

69' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Στη θέση του Καραγκούνη ο Καραλής.

64' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Καμαρά στη θέση του Μπρίτο.

58': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Νάστος (με ωραία ενέργεια από αριστερά) έβγαλε τετ α τετ τον Τάτο, αλλά το πλασέ που έκανε εκείνος δεν ήταν καλό και αποκρούστηκε από τον Τζόρβα!

51': Διαμαρτυρίες του Παναθηναϊκού για πέναλτι, όταν η μπάλα βρήκε στο (απλωμένο) χέρι του Μπαζίνσκι σε μια διεκδίκηση κεφαλιάς με τον Κατσουράνη.

46': Έναρξη του β' μέρους

45'+1': Σε νέα αντεπίθεση του Ατρομήτου, ο Σφακιανάκης βρίσκει χώρο και πιάνει χαμηλό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά εκείνο φεύγει άουτ από το δεξί δοκάρι του Τζόρβα!

45': Ο Σαγκανόφσκι νικά τους πάντες στον αέρα και πιάνει την κεφαλιά (ύστερα από εκτέλεση κόρνερ), αλλά η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

42': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μπρίτο ξεπέρασε υπέροχα τον Σαριέγκι και σέντραρε χαμηλά από αριστερά, αλλά ο Σπυρόπουλος πρόλαβε να κόψει -πριν ο Καραγκούνης πλασάρει στην κενή εστία!

35': Δύο ευκαιρίες μέσα σε ένα λεπτό για τον Παναθηναϊκό! Πρώτα ο Μιχαηλίδης απομάκρυνε με υπερένταση κεφαλιά του Κατσουράνη και στη συνέχεια κοντινό σουτ του Έλληνα μέσου (μετά από τακουνάκι του Γκοβού) κοντράρει και περνάει κόρνερ!

33' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!: Απαντούν αμέσως οι "πράσινοι"! Μετά από μπαλιά του Κατσουράνη και λανθασμένη απόκρουση της μπάλας από τον Ολιβέιρα, ο Γκοβού παρεμβάλλεται στην πορεία της και με ωραίο πλασέ, ισοφαρίζει!

31' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!: Εξαιρετική μπαλιά του Σαρμιέντο "στην πλάτη" της άμυνας του Παναθηναϊκού από δεξιά βγάζει τετ α τετ τον Μπρίτο κι εκείνος -με ψηλοκρεμαστό πλασέ πάνω από τον Τζόρβα- ανοίγει το σκορ!

25': Μετά από σύγχυση έξω από την περιοχή του Ατρόμητου, ο Νίνης πιάνει το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει και περνάει έξω από το δεξί δοκάρι!

21': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Τάτος εκμεταλλεύεται προσπάθεια του Καραγκούνη που κόβεται, ντριμπλάρει και φτάνει απέναντι στον Τζόρβα, αλλά το πλασέ που κάνει καταλήγει στην αγκαλιά του Έλληνα γκολκίπερ.

13': Ο Τσινιάρης διακόπτει προσωρινά το παιχνίδι, ζητώντας να απομακρυνθούν κάποιοι οπαδοί που βρίσκονται πίσω από την εστία του Μιχαηλίδη. Ο Σισέ κινείται προς το μέρος των οργανωμένων για να ηρεμήσει τα πνεύματα και μετά από λίγα λεπτά, το παιχνίδι ξεκινά και πάλι.

7': Μετά από εξαιρετική κάθετη του Νίνη, ο Σπυρόπουλος μπαίνει και σεντράρει από αριστερά στην περιοχή, αλλά ο Γκοβού -που παρεμβάλλεται στην πορεία της μπάλας- δεν τη βρίσκει καλά κι εκείνη απομακρύνεται τελικά από την άμυνα.

5': Πρώτη καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης βγήκε ωραία από δεξιά, έπιασε το δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μιχαηλίδη.

1': Έναρξη του αγώνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Καντέ, Σεϊταρίδης, Σιμάο, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Νίνης, Γκοβού, Σισέ

Στον πάγκο: Κοτσόλης, Ιωαννίδης, Πλεσί, Μαρίνος, Πετρόπουλος, Μαυρίας, Κλέιτον

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπρίτο, Μπαζίνσκι, Σκόνδρας, Σαρμιέντο, Σφακιανάκης, Ολιβέιρα, Τάτος, Καραγκούνης, Σαγκανόφσκι

Στον πάγκο: Ιτάνζ, Μελισσάς, Καμαρά, Αναστασάκος, Αθανασίου, Δάρλας, Καραλής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσινιάρης (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπαλτάς (Αχαΐας), Μπιτσίδης (Θράκης)