Σάββατο, 29 Ιανουαρίου 2011

Ξάνθη-ΑΕΚ 0-2, Λεονάρντο-Λυμπε (live σχολιασμός από τους επισκέπτες του blog)

Διατυπώστε την άποψή σας για τον αγώνα στα Πηγάδια κλικάροντας στη θέση «σχόλια»। Παρακολουθείστε τη live μετάδοση.
+/- Δείτε περισσότερα

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ LIVE ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ SPORT-FM.GR

90+3 Λήξη του αγώνα

3 τα λεπτά των καθυστερήσεων

86΄Κίτρινη κάρτα για τον Κιντάνα

84΄ Φάουλ για την Ξάνθη εκτέλεσε ο Μαρσελίνιο, χωρίς να δημιουργήσει πρόβλημα στον Αραμπατζή

81': Μετά από σύγχυση στην περιοχή της ΑΕΚ, ο Βασιλακάκης βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση, αλλα το βολέ του κοντράρεται και περνάει κόρνερ!

80' - Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Νικόλτσης αντικαθιστά τον Λεονάρντο

79' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ: Την είδε ο Έντερ, για διαμαρτυρία.

77' - Αλλαγή για την Ξάνθη: Στη θέση του Μπέρτου περνάει ο Κιντάνα

76': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Έντερ βγαίνει μόνος του στην αντεπίθεση, φτάνει στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο Στιούαρτ προλαβαίνει να του βάλει την κόντρα, πριν πλασάρει τον Γκσπούρνινγκ!

73' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ: Τη βλέπει ο Λαγός, για ένα δυνατό μαρκάρισμα.

70' - Αλλαγή για την Ξάνθη: Εκτός αγώνα περνάει ο Κατόνγκο και σε αυτόν μπαίνει ο Βασιλακάκης

67' - Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Λαγός στη θέση του Λυμπερόπουλου

66': Μετά από ωραία ενέργεια του Έντερ και εξαιρετική πάσα στη συνέχεια από τον Καφέ, ο Λεονάρντο μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, αλλά το πλασέ του αποκρούεται δύσκολα από τον Γκσπούρνινγκ!

65' - Κίτρινη κάρτα για την Ξάνθη: Ο Βάλλας έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Καφέ.

64' - Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Ντιόπ αντικαθιστά τον Μίτσελ

61': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Μετά από σέντρα από δεξιά και προβολή του Καζάκη που αποκρούεται σωτήρια από το σώμα του Γιάχιτς, η μπάλα στρώνεται στον Πόι, αλλά εκείνος τη στέλνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

59' - Αλλαγή για την Ξάνθη: Στη θέση του Φλίσκα περνάει ο Καζάκης

56': Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Μαρσελίνιο -έπειτα από εξαιρετική ενέργεια- έβγαλε ωραία μπαλιά για τον Μαρσελίνιο, εκείνος μπήκε από αριστερά στην περιοχή, αλλά το πλασέ που επιχείρησε κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

46': Έναρξη του β' μέρους

45'+1': Λήξη του ημιχρόνου

36' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ: Την αντίκρισε ο Λεονάρντο, για ένα δυνατό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντροτ.

32': Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι η ΑΕΚ -με την πολύ ενθαρρυντική απόδοση του Μίτσελ στο χώρο του κέντρου να έχει παίξει σημαντικό ρόλο σε αυτό.

29' - Κίτρινες κάρτες και για τις δύο ομάδες: Τις βλέπουν οι Μαρσελίνιο και Λυμπερόπουλος για μια αψιμαχία που είχαν.

27' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!: Σε εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Λυμπερόπουλος πιάνει εξαιρετική γυριστή κεφαλιά -υπό πίεση- και στέλνει την μπάλα (με ψηλοκρεαμαστή τροχιά) στο αριστερό "Γ" του Γκσπούρνινγκ!

20': Πρώτη καλή φάση για την Ξάνθη! Ο Μαρσελίνιο μπήκε ωραία από αριστερά στην περιοχή, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ -λίγο έξω από την κλειστή γωνία του Αραμπατζή!

13': Ο Λεονάρντο βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και πιάνει το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκσπούρνινγκ.

10': Το γρήγορο γκολ "σόκαρε" την Ξάνθη κι έχει δώσει ψυχολογία στην ΑΕΚ, που ελέγχει το παιχνίδι.

3' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!: Μετά από σέντρα του Νταντόμο από δεξιά και αποτυχημένη προσπάθεια του Βάλλα να απομακρύνει την μπάλα, ο Λεονάρντο τη βρίσκει "στο πιάτο" και εκτελεί άψογα τον Γκσπούρνινγκ!

1': Έναρξη του αγώνα

SKODA ΞΑΝΘΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκσπούρνινγκ, Μπέρτος, Στιούαρτ, Βάλλας, Κωστούλας, Μπόατενγκ, Φλίσκας, Κατόνγκο, Μαρσελίνιο, Πόι, Σουάνης

Στον πάγκο: Βρονταράς, Αντεφέμι, Τζάνγκι, Καζάκης, Γκλέισον, Κιντάνα, Βασιλακάκης

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αραμπατζής, Νταντόμο, Νασούτι, Γιάχιτς, Αργυρίου, Μίτσελ, Καφές, Γκέντσογλου, Έντερ, Λεονάρντο, Λυμπερόπουλος

Στον πάγκο: Σάχα, Γκερέιρο, Λαγός, Ντιόπ, Νικόλτσης, Σκόκο, Τσαμουρλίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος (Χίου)
ΒΟΗΘΟΙ: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Καρσιώτης (Κορινθίας)